LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rreth 4 orë në SPAK për inceneratorët/ Tabaku: Shumë shpejt do të kemi të reja

4 Nëntor 2022, 13:04, Aktualitet CNA
Rreth 4 orë në SPAK për inceneratorët/ Tabaku: Shumë
Deputetja Jorida Tabaku

Deputetja Jorida Tabaku ka deklaruar për mediat se sot është thirrur nga SPAK-u.

Për rreth 4 orë duke dëshmuar në SPAK, Tabaku për mediat tha se ishte thirrur në cilësinë e kallëzuesit për inceneratorin e Fierit dhe të Tiranës.

Deputetja u shpreh se shumë shpejt do të kemi të reja nga hetimet që janë bërë deri më tani, ndërsa shton se ka një listë dëshirash për emrat se kush duhet të thirret nga SPAK-u.

Unë sot isha për çështjen e inceneratorit të Fierit dhe Tiranës.

Informova për gjetjet e Komisionit Hetimor. Besoj që kam qenë në komunikim të vazhdueshëm me Prokurorinë Speciale për hetimet. Ju konfirmoj se kam qenë në cilësinë e kallëzuesit për inceneratorin e Tiranës dhe Fierit.

Unë kam një listë dëshirash se kush duhet të thirret nga SPAK-u. Besoj që shumë shpejt do të kemi të reja”, tha Tabaku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga