LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëshqitje dherash në rrugën Klos-Qafë Buall/ Rrezikohen disa banesa, bllokohet aksi

30 Nëntor 2023, 09:37, Aktualitet CNA
Rrëshqitje dherash në rrugën Klos-Qafë Buall/ Rrezikohen
Foto nga vendi i ngjarjes

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme të ndryshme në Qarkun Dibër. Raportohet se nga reshjet e dendura ka pasur rrëshqitje masive dheu, të cilat kanë mbuluar rrugën nacionale Klos-Qafë Buall në fshatin Kloskatund.

Mësohet se është bllokuar për disa orë qarkullimi në këtë aks rrugor. 

Banorët që jetojnë aty pranë apelojnë që të ndërhyhet sa më shpejt, pasi rrëshqitja mund të vijojë dhe t’ju rrezikojë shembjen e shtëpive./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga