LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Para me fajde, dokumente false/ Zbardhet skema e mashtrimit për banesën 200 mijë euroshe në Pogradec

26 Nëntor 2022, 15:39, Aktualitet CNA
Para me fajde, dokumente false/ Zbardhet skema e mashtrimit për
Pogradec

Ditën e sotme policia, ka arrestuar dy persona të cilët dyshohet se kanë falsifikuar dokumente, duke përfituar kështu një banesë me vlerë 200 mijë euro në Pogradec.

Mësohet se banesa e përfituar përmes falsifikimit të dokumenteve u takonte shtetasve Armand Lice dhe Bledar Aliaj.

Hetimet e policisë në lidhje me këtë rast kanë nisur që në vitin 2018, ku dyshohet se dy shtetasit nën hetim i kanë dhënë para me fajde një qytetari nga Pogradeci.

Ky i fundit nuk ka mundur të shlyejë borxhin e marrë me fajde, e për pasojë dy burrat në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë falsifikuar kontratën e pronësisë së shtëpisë së borxhliut, duke kaluar pronën në emër të tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga