LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta sulmon qeverinë për “Becchetti"-n/ “Populli duhet të paguajë 110 milionë euro për tekat e Ramës dhe Veliajt”

7 Prill 2023, 11:50, Aktualitet CNA
Meta sulmon qeverinë për “Becchetti"-n/ “Populli
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka sulmuar qeverinë Rama në lidhje me çështjen "Becchetti".

Meta, në deklaratën për mediat pas takimit me Berishën në selinë blu, është shprehur se popullit shqiptar i duhet të paguajë 110 milionë euro për tekat e Ramës dhe Veliajt.

“Jeni njohur këto dy ditë me lajme të kundërta me njëra-tjetrën. Populli shqiptar duhet të paguajë 110 milionë euro për 'Beccheti'-n për tekat e Veliajt dhe Ramës, ndërsa Kosova ka fituar për të disatën herë në arbitrazhin ndërkombëtar”, tha Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga