LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Materialet e nxjerra nga hakerat/ Hoxha: Organizatat kriminale shqiptare paguajnë me florinj

22 Shtator 2022, 21:25, Aktualitet CNA
Materialet e nxjerra nga hakerat/ Hoxha: Organizatat kriminale shqiptare
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha, ka folur mbrëmjen e sotme për sulmin kibernetik dhe publikimin nga hakerat të disa të dhënave të rrjedhura nga e-maili i ish-drejtorit të policisë së shtetit, Gledis Nano.

Hoxha tha në emisionin "Të Paekspozuarit” se Irani na ka shpartalluar me sulmet dhe ne nuk e dimë se çfarë tjetër kanë në duar.

Ai theksoi se për këto informacione të hakeruara, organizatat kriminale shqiptare po paguajnë me florinj.

Kjo sepse sipas tij, organizatat duan të mësojnë informacionet që ka për ta DEA amerikane dhe antimafia italiane.

"Hakerat iranianë përveç dëmit të jashtëzakonshëm që na kanë bërë. Ne na ka shpartalluar Irani, shteti dixhital dhe ne nuk e dimë se çfarë do të nxjerrin dhe çfarë dinë. Dalin edhe këto komunikimet me partnerët tanë strategjikë.

Organizatat kriminale shqiptare paguajnë me florinj, për të ditur se çfarë informacionesh ka DEA dhe antimafia italiane për ta. Vij nga Ekuadori dhe të them se ngarkesat e kokainës paguheshin edhe me dollarë edhe me lingota ari”, theksoi gazetari.. B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga