LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush janë mafiozët me kostum?/ Artan Hoxha: Më të fortëve nuk u përmendet emri

19 Janar 2023, 08:29, Aktualitet CNA

Kush janë mafiozët me kostum?/ Artan Hoxha: Më të

Gazetari Artan Hoxha ka folur për një organizatë kriminale të tipit Ndrageta, që nuk vret me armë, por me biznes, nëpërmjet krimit ekonomik.

Në emisionin “Now me Erla Mëhillin”, Hoxha ka thënë se sot paraja më e madhe gjenerohet nga ky nivel kriminaliteti, pra ata që janë më tepër biznesmenë se vrasës.

“Zakonisht, unë e kam batutë dhe them, ata që nuk u përmendet emri, ata janë më të fortët dhe ata nuk janë domosdoshmërisht kriminelë. Ata anojnë më tepër nga krimi ekonomik, nga aktiviteti që bën Ndragheta sot që quhet mafie me kostum,”  u shpreh Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga