LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kondili, në rolin e kreut të SPAK-ut/ Çfarë do të bënte ndryshe nga Arben Kraja

16 Dhjetor 2022, 15:12, Aktualitet CNA

Kondili, në rolin e kreut të SPAK-ut/ Çfarë do

Gjatë prezantimit të kandidaturëssë tij për kreun e SPAK-ut, Edvin Kondili u pyet se çfarë do të bënte ndryshe nga Arben Kraja.

Kondili u shpreh se vlerëson maksimalisht punën e bërë prej drejtuesit të SPAK-ut.

Ai theksoi se nëse do të kishte qenë ai në krye ajo çfarë do të bënte ndryshe është se nuk do të ekzistonte një përplasje mes SPAK dhe BKH.

Në lidhje me pyetjen e parë çfarë do të kisha bërë unë më mirë nëse unë do të isha zgjedhur herën e parë. Është një pyetje e vështirë për mua se duket sikur bëj vlerësime për drejtuesin e prokurorisë, i cili për mendimin tim ka vlerësimet maksimale. Ajo që do të kisha bërë më mirë është ajo që shtroi dhe zoti Bazaj për një përplasje të mundshme mes kreut të SPAK-ut dhe BKH-së, kjo nuk do të ekzistonte. Në vazhdim duhet të bëhen analiza efektive për rritjen e shpejtësisë.

Nëse do të më jepej mundësia për të qenë drejtues një pikë e dobët që më vjen në mendje është se kam marrëdhënie shumë të mira dhe të thjeshta me të gjithë anëtarët dhe stafin. Këtë do më duhej ta cilësoj pikë të dobët pasi do të duhet të kritikoj ata me të cilët kam në një marrëdhënie shoqërore shumë të mirë.

Kam 18 vite që kam punuar si prokuror dhe nuk ka ndikuar kurrë emri. Kam kërkuar një proces të rregullt gjyqësor në administrimin e provave dhe paraqitjen e tyre përpara gjykatës”, tha Kondili./ CNA.al

 

13:47 Aktualitet

Po, po! Edhe ti!

Ditët e 2022-shit po mbarojnë, por jo surprizat e Vodafone...

Lajmet e fundit nga