LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Këmba-këmbës ndaj keqbërësve"/ Balla nxjerr shifrat nga operacioni "Tempulli": 417 të arrestuar dhe proceduar

21 Tetor 2023, 09:57, Aktualitet CNA
"Këmba-këmbës ndaj keqbërësve"/ Balla nxjerr
Taulant Balla

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka nxjerrë shifrat e arrstimeve dhe sekuestrimit të lëndëve narkotike gjatë operacionit "Tempulli" në shkolla dhe në mjedise të tjera publike.

Në një postim në rrjetet sociale, Balla njofton se gjatë operacionit "Tempulli" janë arrestuar dhe proceduar në total 417 persona si dhe janë sekuestruar 3,7 kilogramë kokainë, 631 kilogramë kanabis, 50 litra droga sintetike dhe 37 automjete.


"Çdo ditë, pranë çdo shkolle dhe në mjedise publike Policia e Shtetit është vigjilente duke ndjekur këmba-këmbës dhe ndaluar keqbërësit/shpërndarësit e lëndëve narkotike dhe atyre psikotrope. Operacioni kombëtar “Tempulli” ka vijuar intensivisht të gjithë vendin duke bërë të mundur arrestimin/procedimin penal të 417 personave për prodhim dhe shpërndarje të lëndëve të ndryshme narkotike të ndryshme narkotike", shprehet ministri./CNA

"Këmba-këmbës ndaj keqbërësve"/ Balla nxjerr

Lajmet e fundit nga