LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët/ GJKKO lë në arrest shtëpie Etleva Kondin

26 Korrik 2022, 12:55, Aktualitet CNA

Inceneratorët/ GJKKO lë në arrest shtëpie Etleva Kondin

Ish-anëtarja e Komisionit për miratimin e licencave për inceneratorët, Etleva Kondi, është paraqitur ditën e sotme në GJKKO, ku ka kërkuar zbutje të masës së sigurisë.

GJKKO ka rrëzuar kërkesën e ish-anëtares së dyshuar për aferën e inceneratorëve duke lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest shtëpie”.

Kujtojmë këtu se emri i saj ishte pjesë e listës me 9 persona për të cilët SPAK lëshoi urdhër-arreste në kuadër të hetimeve për inceneratorët.

Nëntë urdhër-arrestet e SPAK-ut u ekzekutuan mëngjesin e 29 marsit 2022, në qytete të ndryshme të vendit. 

Kondi akuzohet për “shpërdorim detyre” pasi rezulton se ka qenë pjesë e komisionit për miratimin e licencave të inceneratorëve të Elbasanit dhe Fierit./A.E-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga