LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Homazhe në bulevard për katër të vrarët e 21 janarit/ Rama në krah të familjarëve

21 Janar 2023, 10:14, Aktualitet CNA

Homazhe në bulevard për katër të vrarët e 21 janarit/

Famijarët e katër protestuesve të vrarë me 21 janarit 2011 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, kanë përkujtuar sot të afërmit e tyre.

Ata janë mbledhur para kryeministrisqë, në vendin ku ka ndodhur tragjedia.

I pranishëm në homazhe ishte edhe kryeministri Edi Rama, si edhe ministra të kabinetit qeveritar.

12-vite më parë humbën jetën në bulevardin para kryeministrisë, Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj, si dhe u plagosën disa të tjerë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga