LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për ish-ushtarin e UÇK-së

2 Gusht 2023, 15:20, Aktualitet CNA

Gjykata e Tiranës jep masën e sigurisë për ish-ushtarin e

Dritan Goxhaj, ish-luftëtari i UÇK-së që u arrestua pak ditë më parë në Tiranë, është sanksionuar me “40 ditë arrest me burg” nga Gjykata e Tiranës.

Goxhaj është shpallur në kërkim dhe është arrestuar nga autoritetet shqiptare për llogari të Gjykatës Speciale.

Bëhet me dije se para togave të zeza ai ka deklaruar se nuk ka bërë asgjë të paligjshme.

Ndaj Dritan Goxhajt, Gjykata Speciale e Kosovës ka lëshuar një urdhër-arrest, pasi e akuzon se ka nxjerrë emrat e dëshmitarëve në disa çështje të hapura më parë nga Prokuroria Speciale e Kosovës.

Goxhaj pritet të ekstradohet në javët në vijim për në Republikën e Kosovës./CNA.al

Lajmet e fundit nga