LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjergj Luca jep lajmin/ “Rozafa” në listën e 10 koorporatave shqiptare që kanë rritur ekonominë

5 Janar 2024, 17:09, Aktualitet CNA
Gjergj Luca jep lajmin/ “Rozafa” në listën e 10
Biznesmeni dhe sipërmarrësi, Gjergj Luca

Biznesmeni dhe sipërmarrësi, Gjergj Luca ka ndarë një lajm të mirë me qytetarët.

Kompania e tij “Rozafa” është listuar si një ndër 10 koorporatat shiptare që kanë ndikuar në rritjen e ekonomisë së vendit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai deklaron se eksportet shqiptare të prodhimeve dhe ushqimeve të detit “Made in Albania” janë markë cilësore e punës.

“Gjergj Luca: Lajm i gëzuar në këtë fillimviti. Shqipëria tashmë nuk eksporton vetëm energji dhe minerale por për herë të parë kompania ‘Rozafa’ listohet një ndër dhjetë korporatat kampione të ekonomisë sonë. Eksportet shqiptare të prodhimeve dhe ushqimeve të detit ‘Made in Albania’, markë cilësore e punës dhe krenarisë tonë!”, thekson sipërmarrësi.

Kujtojmë se “Rozafa” është kompania më e madhe e import-eksportit të peshkut.

Me investimin gjigand të furnizimit të botës me peshkun ton, ajo është kthyer në një nga pikat më të mëdha të Mesdheut.

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, ndikimi i projekteve të Gjergj Lucës ka filluar të japë rezultate pozitive në ekonominë e vendit, por edhe në turizëm./ CNA

Gjergj Luca jep lajmin/ “Rozafa” në listën e 10

Lajmet e fundit nga