LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Evazioni fiskal me inceneratorët/ Kryemadhi-ministrisë së Financave: Ku është lëshimi i faturave?

8 Korrik 2022, 11:21, Aktualitet CNA
Evazioni fiskal me inceneratorët/ Kryemadhi-ministrisë së
Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka dalë në një konferencë për mediat për të folur sërish për aferën e inceneratorëve dhe evazionin fiskal që është bërë nga kompani të ndryshme, e pranuar tashmë edhe nga Ministria e Financave.

Ministria dje pranoi se qenkan 500 kompani të tilla, me disa që janë dënuar dhe disa jo.

Por unë kam një pyetje! A ka audituar ndonjëherë Ministria e Financave inceneratorët e Fierit, Elbasanit apo Tiranës? Nëse që prej 2015-ës këto kompani janë hetuar për shkelje në deklarimin e të ardhurave”, tha ajo./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga