LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dështimi për ngritjen e satelitëve/ “Pritet” koka e zyrtarit të Ministrisë së Mbrojtjes

21 Qershor 2022, 11:46, Aktualitet CNA

Dështimi për ngritjen e satelitëve/ “Pritet” koka e

Sekretari i Përgjithshëm në Ministrinë e Mbrojtjes, Ardian Kamenica është shkarkuar nga detyra.

Sipas report tv, shkak për shkarkimin e Kamenicës është bërë fakti se nuk realizoi projektin për ngritjen e dy satelitëve.

Në vendin e tij është emëruar Geraldina Grodani.

Kujtojmë këtu se disa muaj më parë, kryeministri Edi Rama premtoi në mars të vitit 2022, Shqipëria do të kishte 2 satelitë në hapësirë, me emrat “Albania 1” dhe Albania 2”. Por, një premtim i tillë nuk është realizuar.

Lajmet e fundit nga