LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti i PD-së paraqitet në SPAK

15 Maj 2024, 10:34, Aktualitet CNA

Mëngjesin e së mërkurës, deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi, është paraqitur në SPAK. 

Baçi tha se ishte thirrur nga prokurorët e Prokurorisë së Posaçme për një kallëzim. Nuk dihet ende me saktësi se për çfarë çështjeje bëhet fjalë. 

Kujtojmë se Baçi me herët është kallëzuar nga Aredin Behari.

Aredin Behari pretendon se deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, i ka vjedhur pasurinë dhe nuk ka deklaruar të ardhurat si subjekt i ligjit "Për deklarimin dhe kontrollin e pasurive, të detyrimeve financiare të të zgjedhurve dhe disa nëpunësve publikë" në periudhën që ka qenë Drejtor i Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor Fier (DRShTRr)./CNA 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga