LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dashnor Sula: Ky është problemi më i madh i deputetëve opozitarë në Kuvend

9 Nëntor 2023, 20:49, Aktualitet CNA
Dashnor Sula: Ky është problemi më i madh i deputetëve
Deputeti, Dashnor Sula

Deputeti, Dashnor Sula thotë se nuk njohin si kryetar të Partisë Demokratike as Sali  Berishën dhe as Lulzim Bashën.

Ai tha në një intervistë për Euroneës se problemi i tij dhe i kolegëve të tij, është ushtrimi i detyrës si deputet me të drejta të pacunguara.

“Ne nuk e njohim Sali Berishën për kryetar të Partisë Demokratike, nuk e njohim as zotin Basha si kryetar të Partisë Demokratike. Unë nuk mund të them nëse do e mbështesim apo jo turin e Sali Berishës për të takuar bazën. Kjo është pa një vendim, ne kemi një kryetar të grupit parlamentar, ne kemi një qasje ndryshe nga të Rithemelimit, e kjo gjë nuk është diskutuar. Unë me të gjithë kolegët e mi, problemin më të madh e kemi detyrën si deputet i parlamentit të Shqipërisë që duhet të ushtrojmë”, tha Dashnor Sula.

Lajmet e fundit nga