LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ciaffaglione, në kërkim për inceneratorët/ Gazetarja: Ndërgjegjësim i ulët për hetimet, po presim kreun e ri

20 Dhjetor 2022, 21:59, Aktualitet CNA
Ciaffaglione, në kërkim për inceneratorët/ Gazetarja:
Gazetarja Alba Kepi

Pas mbylljes së heimeve për inceneratorët e Fierit dhe Elbasanit, SPAK-u ka shpallur në kërkim Giuseppe Ciaffaglionen, shtetasin italian që është pronar me 30% tek inceneratori i Tiranës.

Gazetarja Alba Kepi tha në emisionin 'A Show' se për herë të parë emrin e Ciaffagliones e ka dëgjuar në një investigim për mbetjet urbane.

Për sa u përket veprimeve të drejtësisë, Kepi deklaroi se ndërgjegjësimi është i ulët dhe se tashmë duhet të presim se çfarë do të bëjë kreu i ri i SPAK-ut.

"Emrin e tij e kam ndeshur për herë të parë kur kam investiguar një operacion, për mbetjet urbane mes Bashkisë Tiranë dhe Veronës. Në dokumentet që kisha, ishte administrator i përgjithshëm, dhe më pas u bë vetëm teknik, kishte të drejtë vetëm të ndiqte procedurat teknike. E njëjta gjë po ndodh aktualisht.

Ky person, kjo kompani ka ndryshuar emrin dhe është nën zotërimin e një kompanie holandeze. Flasim për një sistem drejtësie, ndërkohë kemi ende dëgjesa se çfarë do bëjë kreu i ri i SPAK. Ndërgjegjësim i ulët”, theksoi gazetarja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga