LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndalimi i Radoiçiç/ Berisha: Të gjykohet në Kosovë

3 Tetor 2023, 14:58, Aktualitet CNA
Ndalimi i Radoiçiç/ Berisha: Të gjykohet në Kosovë
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ndalimin e ish-nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radoiçiç.

Në një prononcim për mediat, Berisha u shpreh se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, e ka marrë këtë vendim nga presioni i madh që i është bërë nga ndërkombëtarët.

Gjithashtu nënvizon se duhet të gjykohet në Kosovë, aty ku ka kryer krimet.

“Radoçiç ka qenë në Serbi dhe ka shumë mundësi që presioni i madh ndërkombëtar të ketë detyruar Aleksandër Vuçiçin të arrestojë terroristin që dërgoi në Banjskë kundër ushtrisë.

Duhet të gjykohet në Kosovë ku ka kryer aktin terrorist”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga