LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Analisti zbulon skenarin/ Çfarë fshihet pas refuzimit të kërkesës nga policia për protesën e 6 dhjetorit

29 Nëntor 2022, 18:25, Aktualitet CNA
Analisti zbulon skenarin/ Çfarë fshihet pas refuzimit të
Analisti Fatos Lubonja

Analisti Fatos Lubonja ka zbuluar skenrain duke treguar se çfarë fshihet pas  refuzimit të kërkesës nga policia për moslejemin e protestës në 6 dhjetor.

Sipas analistit samiti është një pretekst për të penguar demokratët të protestojnë.

I ftuar në rubrikën “Opinion” Lubonja thotë se në protestë nuk do të ndodhin trazira, por duhet të ketë një mesazh që tu tregohet se BE dhe ambasadat po mbështesin një regjim.

Ndërsa në lidhje me samitin shprehet se kryeministrit do t’i shpëlahet fytyra, pasi Europa është ajo që po e mban kështu regjimin.

“Duke u ndalur te protesta e 6 dhjetorit e thirrur nga Partia Demokratike, Lubonja pohoi se: “Moslejimi i protestës është pretekst për t’i penguar. Nuk ka rrezik që të ndodhin trazira. Mendoj se protesta duhet të kishte një mesazh që t’u tregohet se ata, BE ose ambasadat po mbështesin një regjim. Duhet patjetër që politika t’ia vërë në dukje BE-së këtë gjë. Edhe kjo Samit ëashing është kjo, i shpëlahet fytyra Ramës. Ça ‘Rroftë Europa!’! Kjo Europë po mban këtë regjim kështu”, tha analisti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga