LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti Begaj, si Rama/ Shpall armik Dritan Lelin

29 Nëntor 2022, 13:47, Aktualitet CNA

Presidenti Begaj, si Rama/ Shpall armik Dritan Lelin

Një ditë më parë është organizuar pritja shtetërore nga Presidenti Bajram Begaj me rastin e 110-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë.

Burime për CNA.al thanë se në këtë pritje nuk ndodhej Dritan Leli, kryebashkiaku i Vlorës, numri një i qytetit, ku një ditë më parë ishin përqendruar festimet.

CNA.al ka pyetur z. Leli, lidhur me mungesën e tij në këtë pritje, ku merrnin pjesë politikanë të huaj e ndërkombëtarë, njerëz nga fusha e drejtësisë, e sportit, e kulturës dhe e medias.

Kryebashkiaku Leli, tha për CNA.al tha se nuk është ftuar nga Presidenca.

“Nuk kam pasur ftesë”, është përgjigjur Leli.

Tani, Presidenti është "ushtar" i kryeministrit Edi Rama dhe hyn në sherret e PS-së apo është kreu më i lartë i shtetit, këtë duhet ta sqarojë.

Presidenti, ai që thuhej se duhet të kishte tjetër fytyrë e sjellje nga ai i mëparshmi trumbetohej se ishte mbi politikën.

Por duke shpallur Dritan Lelin armik si Rama, Presidenti dyshohet se është bërë palë me politikën, me pushtetin./CNA.al

Lajmet e fundit nga