LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët-Koka, bashkëpunëtor i drejtësisë?/ 'Zbërthehet' avokati

17 Maj 2022, 11:48, Aktualitet CNA

Avokati i ish-ministrit Lefter Koka ka deklaruar për mediat se, Koka nuk ka pse të pendohet pasi ka qenë i hapur me organin e hetimit.

Ai ka mohuar se Koka mund të jetë një bashkëpunëtor me drejtësinë, pasi sipas avokatit nuk ka pse të pendohet dhe të bashkëpunojë.

Sipas avokatit, SPAK i ka të gjitha mjetet që të kërkojë dhe të gjejë bashkëpunëtor, por jo te Lefter Koka.

?Jeni duke kërkuar një bashkëpunëtor që në caktimin e masës ë parë. Ai s?ka pse të pendohet apo bëhet bashkëpunëtor. Pasi ai s?ka pse të pendohet dhe të bashkëpunojë. Të jesh i hapur për organin e akuzës dhe pafajësinë tende, s?do të thotë se je bashkëpunëtor. SPAK i ka të gjitha mjetet që të kërkojë dhe të gjejë bashkëpunëtor, por jo te Lefter Koka, por të persona të tjerë?, tha avokati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga