LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Afera e inceneratorëve është ‘Kutia e Pandorës’”/ Këlliçi: Djegësi i Tiranës fundos zyrtarët e lartë

11 Maj 2022, 14:56, Politikë CNA

Hetimet për aferën e inceneratorëve janë ?Kutia e Pandorës?. Kështu është shprehur deputeti demokrat, Belind Këlliçi, i cili në një intervistë për media, theksoi se deri tani nuk ka asnjë rezultat për këtë aferë.

Këlliçi u shpreh se nëse ka një rast ku duhet të dënohen zyrtarët e nivelit të lartë, është inceneratori i Tiranës. Demokrati deklaroi se nëse i shkohet deri në fund hetimeve për këtë aferë, Edi Rama është i përfshirë.

Rama, ‘i pafajshmi’, që tha se nuk dinte çfarë dokumentesh firmos, ky individ është i përfshirë me firmën e tij. Dokumente me firmën e Edi Ramës. I kapur vetë në firmë.

Veliaj me shkresë ku miraton dhe ndryshon historikun dhe fatin e koncesionarit të Tiranës, miraton buxhet 128 milionë eurosh, komapnisë që i kërkon kontratën pa e pyetur Këshilin Bashkiak?, tha Këlliçi.

Më tej Belind Këlliçi tha ose duhet dënuar Engjell Agaçi ose kryeministri që e firmos pa e lexuar fare, dhe jo vetëm Lefter Koka./CNA.al

Lajmet e fundit nga