LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Erdogan e lë në hije/ Justifikohet Meta

17 Janar 2022, 20:04, Politikë CNA

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan zhvilloi një vizitë ditën e sotme në Shqipëri, me një axhendë shumë të ngjeshur, e cila nisi me inagurimin e banesave të reja në Laç, vijoi me një takim me kryeministrin Edi Rama, më pas mbajti fjalimin në Kuvend dhe në fund inaguroi  xhaminë e Et?hem Beut.

Në ndryshim nga takimi në 2015, takimi nisi dhe përfundoi me kryeministrin Edi Rama dhe u vu re që presidenti turk Erdogan nuk ka përfshirë në axhendën e tij një takim me presidentin Ilir Meta.

I ftuar sot në studion e Syri Tv, i pyetur pse Erdogan nuk zhvilloi një takim me të, Meta është shprehur se sot ka patur një ditë shumë të mirë, pasi datat 17 Janar, 2 Mars, 28-29 nëntor janë shumë të rëndësishme për të.

?Kam patur një ditë shumë të mirë sot. Në kalendarin tim 17 janari, 2 marsi dhe 28-29 nëntori janë data shumë të rëndësishme. Nuk kam asnjë koment për vizitën e z.Erdogan sepse siç ju thashë jam shumë i lumtur që axhenda ime sot ka qenë plotësisht e fokusuar tek përkujtimi i veprës së Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu?, tha Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga