LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e demokratëve/ Dhuna u përdor nga regjimi Rama-Basha

9 Janar 2022, 10:27, Politikë CNA

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Indrit Hoxha është shprehur se dhuna e përdorur në protestën e 8 janarit është nga regjimi Rama-Basha.

Hoxha shkruan se nga protesta nuk pati asnjë polic të lënduar dhe asnjë mercenar i kryetarit të shkarkuar Lulzim Basha nuk u lëndua dhe se të vetmit që u dhunuan ishin demokratët.

?Rreth 62 janë të arrestuar mbi 10 demokratë të plagosur, asnjë polic i lënduar, asnjë person në katin e dytë ku rrinte Luli me mercenarët i lënduar, si kanë bërë dhune protestuesit atëhere? Dhuna u përdor nga rregjimi Rama-Basha?, shkruan Hoxha./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga