LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“U kthye në Ministër të Brendshëm”/ Berisha paralajmëron Bashën pas dhunës mbi demokratët

8 Janar 2022, 17:44, Politikë CNA

Lideri historik Sali Berisha nga konferenca për shtyp me gazetarët, u shpreh se Lulzim Basha u kthye sot në Ministrin e Brendshëm të Edi Ramës.

Duke folur për dhunën mbi demokratët Berisha u shpreh se ky ishte një krim I shëmtuar nga narkobaniditët me uniform.

?Sot pas 9 vitesh, shqiptarët panë se ka më në fund një opopzitë të vërtetë, një opozitë e cila është e gatshme të përballet dhëmbë për dhëmbë me regjimin që është regjimi më i keq pas atijt të Enver Hoxhës.

Defakto sot, Lulzim Basha zëvendësoi Cucin e familjes, u bë Ministri i Brendshëm i Edi Ramës me qëndrimin ndaj demokratëve.

Ne i qëndrojmë plotësisht dhe me vendosmërti karakterit paqësor.

Narkombanditët me uniform, kanë kryer një kruim të shëmtuar sepse kjo opozitë nuk mund të mposhtet dhe nuk mposhtet?, tha ai./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga