Shëndeti/ Horoskopi i vitit 2022, parashikimi i yjeve

1 Janar 2022, 10:00, Horoskopi CNA
Shëndeti/ Horoskopi i vitit 2022, parashikimi i yjeve

2022 mund të jetë një vit mjaft i përzier për energjitë tuaja . Prandaj do të duhet të jeni të kujdesshëm, sidomos në janar dhe aq më tepër nga data 20 gusht deri në fund të vitit.

Në këto periudha, në fakt, do të keni kundër Marsin gjë që do t’ju bëjë nervoz, të padurueshëm, të paqëndrueshëm në praktikat e mira që gjenerojnë mirëqenie dhe shëndet. Irritimi, nervozizmi dhe mendimet e vazhdueshme janë shkaku që mund të jetë në bazë të një gjendjeje me energji të ulët .

Viti 2022 do të jetë një vit shumë më i këndshëm se ai i mëparshmi, por megjithatë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje disa gjërave. Herë pas here do të jetë mirë për shëndetin tuaj nëse lëvizni shumë, merreni me sport. Gjithashtu e rëndësishme është t?i kushtoni vëmendje ushqimit.

Për pjesën tjetër, Saturni ju këshillon të bëni kontrollet periodike të mos anashkaloni asnjë test dhe të kujdeseni për veten , bazuar në gjendjen dhe moshën tuaj.

Palestra do t?iu japë energjinë e duhur për të qenë në formë këtë vit !Ky do të jetë një vit që do t?iu bëjë të mendoni shumë dhe kjo do të krijojë një lodhje të madhe mendore, ndaj duhet të kujdeseni që të merreni me sport apo anagzhime të tjera për të qenë sa më aktiv.

2022 do të jetë një vit pozitiv në përgjithësi, por do t?iu bëjë pak dembel dhe të mbyllur në vetvete. Ata që e ndjejnë veten mbi peshë duhet të përkushtohen seriozisht ndaj regjimit të ushqyerit shëndetshëm dhe aktivitetin fizik.

2022 mund të jetë një vit i ngarkuar. Dhe siç ndodh shpesh kur ngjarjet na vënë në provë, do të jetë e nevojshme të bëjmë përpjekje për t’i mbajtur gjithmonë forcat aktive .

Jini të mençur në menaxhimin e nevojave tuaja dhe kurrë mos e privoni veten nga ushqimi, për trupin dhe mendjen dhe një pushim të mirë . Kushtojini vëmendje edhe energjisë dhe kujdes nga barnat e skaduara apo abuzimi me suplementet dhe të ngjashme.

Këtë vit duhet të vendosim shëndetin dhe qetësinë në plan të parë dhe bukurinë në plan të dytë: shumë zgjedhje përfundojnë sipërfaqësore sepse mendojmë për estetikën, duke harruar se vetëm trupi dhe fytyra e shëndetshme janë të bukura.

Nga gushti, Marsi, planeti i forcës dhe energjisë, do t’ju bëjë më nervozë, më pak të fokusuar , ndaj do t’ju duhet gjithë vullneti i mirë për të menaxhuar mirëqenien tuaj sa më mirë. Jini të kujdesshëm dhe do të jetoni një vit që, në fund të fundit, do të jetë i qetë dhe i lehtë për t’u përballuar.

2022 nuk do të jetë një vit i paharrueshëm për energji, por krahasuar me atë të mëparshëm sigurisht që do të ecni mirë për mënyrën se si do të ndiheni brenda. Në fakt do të jeni më të fortë , më të disponueshëm, më të vëmendshëm ndaj mirëqenies suaj. Jupiteri tek Peshqit do t’ju japë një qetësi më të madhe dhe gjithashtu do t’ju japë oreksin, ndaj bëni kujdes sepse jeni të prirur të shëndosheni.

Marsi nuk do të jetë aleati juaj dhe do t’ju duhet të përballeni me një periudhë të gjatë, shumë të gjatë lodhjeje dhe mungesë energjie. Por le të shkojmë me radhë: do të jetoni mirë në janar, dhe midis marsit dhe mesit të prillit dhe nga fundi i majit deri në fillim të korrikut .

Në këto momente do të keni energji, forcë, vitalitet dhe do jeni shumë të gatshëm që përditshmëria dhe vështirësitë të hanë pluhur. Të njëjtat momente do të inkurajojnë sportin, zgjidhjen e problemeve dhe shëndetin në përgjithësi.

Këtë vit ajo që do të bie në sy mund të jetë një besim i brendshëm i sapogjetur , i cili do të shfaqet në formën e qetësisë, relaksimit, një dëshirë më të madhe për të shijuar jetën. Jupiteri do t’ju stimulojë gjatë gjithë vitit (si tek Peshqit ashtu edhe tek Dashi) ndërsa Saturni do të mbetet indiferent.

Me pak fjalë, jini të kujdesshëm dhe pa e privuar veten nga gjithçka moderoni veten sepse duhet një moment për të shtuar peshë, por për ta humbur atë duhet një jetë e tërë me sakrifica.

Energjia dhe vullneti këtë vit do të jenë në formë të shkëlqyer! Pra, ky është një moment i përsosur për të humbur peshë, për të filluar sportin ose për të hequr qafe disa zakone të këqija nga jeta juaj. Energjia do t’ju lejojë gjithashtu të trajtoni çdo problem paraekzistues.

2022 mund të jetë një vit mjaft i përzier për energjitë tuaja .Nëse ndiheni të lodhur, flini më mirë, hani më mirë dhe kultivoni vetëm mendime pozitive , ushqeni mirë shpirtin dhe zemrën. Nga ana tjetër, në pjesën qendrore të vitit do të mund të përballoni me vendosmëri çdo problem ose të filloni pa probleme një rrugë të mundshme aktiviteti fizik. Në fakt gjatë kësaj periudhe Marsi do ju inkurajojë duke ju dhënë energji, përqendrim dhe vullnet./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga