LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Sherr në Parlamentin e Turqisë/ Rrihen me grushta deputetët

8 Dhjetor 2021, 11:03, Kosova & Bota CNA
VIDEO-Sherr në Parlamentin e Turqisë/ Rrihen me grushta deputetët

Një sherr me grushte shpërtheu gjatë negociatave për buxhetin e vitit 2022 mes deputetëve të partisë në pushtet AK dhe deputetëve të opozitës turke, në Parlametin e Turqisë.

Sipas T24.com, gjithçka ka dalë nga kontrolli brenda pak sekondash ku as kreu i Parlamentit dhe as badigardët nuk mundën të ndanin deputetët.

Klima politike është mjaft e tensionuar në Turqi, me thellimin e krizës ekonomike si edhe rritjen e mbështetjes për opozitën në sondazhet që bëhen, përcjell CNA.al.

Lira turke ka humbur mjaft nga vlera e saj vetëm gjatë dy javëve të fundit duke thelluar edhe më tepër krizën, ndërsa paqendrueshmëria politike ka detyruar një mori kompanish të huaja që të largohen nga vendi./S.K-CNA.al

TBMM’deki bütçe görü?melerinde yumruklu kavga ç?kt?. pic.twitter.com/B9Dv89KYmM

? Anl?k (@anlikhaberin) December 8, 2021

Lajmet e fundit nga