LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksident i rëndë në Ukrainë/ 13 persona humbën jetën, 7 të plagosur

8 Dhjetor 2021, 08:35, Kosova & Bota CNA
Aksident i rëndë në Ukrainë/ 13 persona humbën

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Ukrainë, ku 13 persona humbën jetën dhe 7 të tjerë u plagosën.

Sipas Free Europe, një minibus u përplas me një kamion në veri të Ukrainës rreth orës 8 të mëngjesit të 7 dhjetorit në rajonin e Chernihiv.

Shkaku i aksidentit nuk është bërë ende i ditur, përcjell CNA.al. Policia i ka nisur procedurat sipas nenit ?shkelje e rregullave të sigurisë në trafik, me rezultat vdekjen e disa njerëzve?, thuhet në njoftim./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga