LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbimi valutor/ Ja me sa blihet monedha europiane dhe amerikane sot

20 Nëntor 2021, 07:09, Ekonomi CNA
Këmbimi valutor/ Ja me sa blihet monedha europiane dhe amerikane sot

Dollari amerikan sot blihet me 104.1 Lekë dhe shitet me 109.3 Lekë.

Monedha e eurozonës blihet 120 Lekë dhe shitet me 125 Lekë.

Paundi britanik blihet  140.6 Lekë dhe shitet me 145.6 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 113.7 Lekë dhe shitet me 118.7 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.6 Lekë dhe shitet me 87.6 Lekë.

Këmbimi valutor i monedhave europiane apo amerikane ka mbetur e pandryshueshme në krahasim me një ditë më parë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor për ditën e sotme, sipas Credins Bank./CNA.al

Lajmet e fundit nga