Connect with Us

Universiteti i Korçës nuk penalizon studentët e pavaksinuar/ Flet zëvendës-rektori

Aktualitet

Universiteti i Korçës nuk penalizon studentët e pavaksinuar/ Flet zëvendës-rektori

Publikuar

-

cna lajme aktualitet

Universiteti i Korçës, ndryshe nga universitetet e tjera, ka pranuar në auditore edhe stundetët që nuk janë vaksinuar.

Zv rektori i Universitetit të Korçës Artur Adili ka thënë se nuk mund t’i penalizojnë studentët që nuk janë vaksinuar, por se do t’i shtyejnë ata drejt vaksinimit.

 “Në lidhje me studentët e pavaksinuar janë dy qendra vaksinimi, pjesa më e madhe e kanë marrë dozën e parë, ata të pavaksinuarit do futen duke respektuar masat anti-Covid, pra të pajisur me maskë. Me kalimin e kohës duhet të vaksinohen të gjithë, normalisht nuk i vaksinojmë dot brenda ditës dhe nuk mund tii penalizojmë për mësimin”-tha ai./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Gjendet një çantë e dyshimtë pranë një shkolle në Tiranë/ Dyshohet për bombë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një çantë e dyshimtë është gjendur në hyrje të një pallati pranë shkollës “Nike Dardani”, në Tiranë.

Dyshohet se në çantë ka bombë artizanale.Policia ka rrethuar zonën.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nxënësit dhe mësuesit infektohen me COVID/ Mbyllet gjimnazi në Borsh dhe një klasë në Këlcyrë

Publikuar

-

Nga

cna lajem aktualitet

Në gjimnazin e Këlcyrës një klasë është mbyllur, pasi, nxënësit kanë rezultuar të infektuar me Covid.

Raportohet se janë 20 nëxënës të vitit të dytë gjimnaz, të cilët janë izoluar në shtëpitë e tyre.

Ka qenë ISHP, që ka urdhëruar mbylljen e klasës, në mënyrë që mos të kishte përhapje të Covid, tek nxënësit e tjerë në shkollë.Mësimi për vitin e dytë të gjimnazit të Këlcyrës do të rifillojë pas 14 ditësh.

LEXO EDHE:  Rezistenca nuk ndalet/ Uragani studentor sërish në shesh

LEXO EDHE:  Shtëpia digjet, Luli krihet/ Këngë dhe valle në selinë e PD-së

Edhe në Borsh ka pasur një situatë të tillë dhe nuk bëhet fjalë vetëm për mbylljen e një klase, por për mbylljen e të gjithë shkollës.

Gjimnazi “Qazim Pali” në Borsh të Himarës është mbyllur për 10 ditë, pasi 7 mësues dhe 6 nxënës kanë rezultuar pozitivë me COVID-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I kërkoi 7 mijë euro një personi për të mos e arrestuar/ Prangoset oficeri i Policisë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një oficer Policie në Elbasan, është arrestuar në flagrancë.

Raportohet se ai i përket njësisë Fast dhe quhet Sokol Fana, 26 vjeç.

Ende nuk ka një njoftim zyrtar nga Policia, por nga të dhënat paraprake, mësohet se shkak për arrestimin e tij është bërë ryshfeti.Dyshohet se Fana ka mashtruar shtetasin K.H duke i thënë se nëse donte që të mos arrestohej nga njësia e tij FAST për llogari të drejtësisë italiane duhet ti paguante atij 7 mijë euro.

LEXO EDHE:  Shtëpia digjet, Luli krihet/ Këngë dhe valle në selinë e PD-së

LEXO EDHE:  Rezistenca nuk ndalet/ Uragani studentor sërish në shesh

E gjitha kjo dyshohet se ka qenë shantazh nga Fana, pasi personi, të cilit i ishte kërkuar shuma 7 mijë euro, nuk ka pasur problem me drejtësinë italiane.

Ka qenë ai që e ka denoncuar oficerin e Policisë, pasi ka kuptuar se nuk është në kërkim./CNA.al

LEXO TE PLOTE