LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Helmohen 80 qytetarë në Prishtinë/ Dyshimet e para

5 Shtator 2021, 17:49, Kosova & Bota CNA
Helmohen 80 qytetarë në Prishtinë/ Dyshimet e para

Një tjetër helmim masiv ka ndodhur ditën e sotme, pas atij me ujin në Deçan.

Helmimi masiv ka ndodhur në fshatin Trudë të Komunës së Prishtinës.

Mediat vendase raportojnë së në spital kanë shkuar rreth 80 qytetarë me të vjella, marrje mendsh dhe diarre.

?Ka pasur rast vdekje në një familje dhe kanë porositur ushqim në një restorant. Të gjithë janë helmuar dhe disa janë në gjendje të keqe. Rasti ka ndodhur në fshatin Trudë. Kanë qenë në vizitë Naser Ramadani dhe disa ekipe mjekësore,?-thuhet në media.

Fillimisht pacientët kryen testin anti-COVID pasi simptomat janë të ngjashme, por asnjë prej tyre nuk doli pozitiv, duke lënë helmimin të vetmen mundësi për ta./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga