LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Facebook po krijon “Tik Tok-un” e tij brenda aplikacionit

21 Gusht 2021, 16:34, Tech CNA
Facebook po krijon “Tik Tok-un” e tij brenda aplikacionit

Bëhet fjalë për një ?huazim? i Reels Instagram dhe ndërtimi i tij në Facebook.

Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje të shikoni përmbajtje video në formë të shkurtër të krijuar posaçërisht për Reels. Dhe mund të ndihmojë Facebook -un të heqë disa nga përdoruesit e tij më të rinj nga ?Tik Tok?.

Instagram Reels u bë i përdorshëm në 50 vende Gushtin e kaluar .Ai lejoi përdoruesit të krijojnë video në formë të shkurtër të vendosura në muzikë.

Ato pastaj mund të ndahen në platformë me idenë se ato mund të bëhen virale. Kjo është e ngjashme me TikTok pasi u jep përdoruesve mënyra të thjeshta për të bërë video krijuese./ CNA.al

Lajmet e fundit nga