LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Samsung prezanton telefonin që mund të jetë më i mirë se iPhone

18 Gusht 2021, 15:06, Tech CNA
Samsung prezanton telefonin që mund të jetë më i mirë

Samsung ka prezantuar një nga telefonat inteligjentë Galaxy. Galaxy A52s 5G kushton mbi 400 paundë në Mbretërinë e Bashkuar dhe është pasimi i Galaxy A52, i cili doli vetëm pesë muaj më parë.

Linja e serive A e Samsung është grupi i telefonave inteligjentë të lirë dhe të të mirë që synojnë konsumatorët.

Seria A fokusohet në ofrimin e kamerave më të mira, një ekran me cilësi të lartë dhe jetëgjatësi të baterisë për të tërhequr fansat e mediave sociale.

Hyrja e fundit në seri u njoftua në një postim në faqen e internetit të Samsung të martën.

A52s 5G ka 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ??ruajtëse dhe ka një çmim prej 409 paundë vetëm 10 paundë më shumë sesa konfigurimi i njëjtë në A52.

Një model më i fortë 8 GB + 256 GB është gjithashtu i gatshëm për të dalë në shitje, megjithëse çmimi dhe disponueshmëria e atij versioni nuk dihet ende.

Dallimi kryesor është se A52s është i pajisur me procesorin e azhurnuar të Qualcomm Snapdragon 778G për performancë të përmirësuar, sipas Samsung./ CNA.al

Lajmet e fundit nga