LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E projektuar nga studio e Dubait”/ Rama nxjerr maketin për portin e Durrësit

21 Korrik 2021, 07:02, Aktualitet CNA
“E projektuar nga studio e Dubait”/ Rama nxjerr maketin për

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm pamjet 3D të Portit të Durrësit, të të krijuar nga studioja urbanistike të Emaar Group në Dubai.

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga maketi i përfunduar, duke theksuar se në Durrës do të ndërtohet një prej porteve më të mëdha turistike të Mesdheut.

?MIRËMËNGJES dhe me maketin e përfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, që tani ndodhet në Portin e Durrësit, aty ku së shpejti do të nisë të ndërtohet një prej porteve më të mëdha e më të bukura turistike të Mesdheut, ju uroj një ditë të mbarë?, shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga