LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasadorja Yuri Kim në festivalin e xhazit/ Erdhi nga thyerja e rregullave dhe normave

21 Korrik 2021, 11:14, Aktualitet CNA
Ambasadorja Yuri Kim në festivalin e xhazit/ Erdhi nga thyerja e rregullave

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka marrë pjesë në festivalin e xhazit.

Ajo ka përshëndetur me një mesazh dhe ka falënderuar organizatorët ndërsa u shpreh se ky zhanër i veçantë i muzikës erdhi nga ?thyerja e rregullave dhe normave për të krijuar diçka unike dhe të bukur, diçka që ne të gjithë e njohim si tipike amerikane?

?Ambasadorja Kim foli mbrëmë në Festvalin e 8-të Hemingëay të Xhazit, ku e mirëpriti publikun me një mesazh në lidhje me historinë e muzikës xhaz dhe rolin e saj në kulturën amerikane. Ajo përshkroi mjedisin në Neë Orleans, vendi ku lindi xhazi, dhe se si ky zhanër i veçantë i muzikës erdhi nga ?thyerja e rregullave dhe normave për të krijuar diçka unike dhe të bukur, diçka që ne të gjithë e njohim si tipike amerikane?. Ajo falënderoi Hemingëay Fan Club të Shqipërisë për organizimin e festivalit dhe për promovimin e letërsisë dhe muzikës amerikane?, shkruan në një postim në ?Facebook? ambasada e SHBA./CNA.al

Lajmet e fundit nga