LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi makabër në Greqi/ Zbardhen të tjera detaje nga vrasja, lidhja me ngjarjen e 2018

7 Qershor 2021, 07:39, Kosova & Bota CNA
Krimi makabër në Greqi/ Zbardhen të tjera detaje nga vrasja,

Mediat greke kanë raportuar për të tjera detaje në lidhje me krimin makabër që tronditi Greqinë në 11 maj 2021, ku një 20-vjeçare u vra brutalisht gjatë një grabitje.

Policia greke ka bërë të ditur se piloti dhe specialistë kanë deshifruar gjuhën e folur nga një nga tre kriminelët, pak para se të largoheshin nga vila në Glika Nera, Atikë.

Megjithëse autorët flisnin mjaft mirë greqisht, sipas policisë një prej tyre ka thënë një fjali në gjuhën shqipe.

Gjithashtu, shenja ADN nga këpucë janë gjetur në vendin e krimit, ndërsa policia greke ka lejuar të publikohet se janë shumë afër identifikimit të të paktën një nga tre kriminelët.

Vjedhja dhe dhunimi për vdekje i 20-vjeçares pranë foshnjës, në 11 maj, ka tepër ngjashmëri me atë të qershorit 2018 në zonën Alepohori, në familjen e instruktorit dhe kolegut të pilotit.

Madje, policia greke po heton nëse të dhënat për të ardhurat dhe gjendjen e mirë ekonomike të pilotëve rrjedhin nga dikush i punësuar në aeroportin e helikopterëve dhe avionëve privatë në Megara.

Lajmet e fundit nga