LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Princ Harry dhe Meghan njoftojnë lindjen e vajzës/ Zbulohet emri i veçantë

6 Qershor 2021, 16:47, Kosova & Bota CNA
Princ Harry dhe Meghan njoftojnë lindjen e vajzës/ Zbulohet emri i

Duka dhe Dukesha e Sussex, princi Harry dhe Meghan Markle, kanë mirëpritur fëmijën e tyre të dytë, një vajzë të quajtur Lilibet ?Lili? Diana Mountbatten-Windsor.

Çifti lëshoi ??një deklaratë të Dielën duke njoftuar mbërritjen e vajzës së tyre, e cila lindi të Premten në Spitalin Santa Barbara Cottage në Santa Barbara, California. Si ajo ashtu edhe Meghan janë të shëndetshme dhe vendosen në shtëpi.

Në deklaratë u zbulua se emri Lili u vendos në nder të mbretëreshës, pasi familjarët i thërrisnin me përkëdheli Lilibet. Emri i saj i mesëm është Diana, për të nderuar kujtimin e gjyshes së ndjerë, Lady Diana shkruan “The telegraph”. 

Ata janë prindër edhe të Archie-t, i cili erdhi në jetë në maj të vitit 2019.

Lajmet e fundit nga