LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Makinat ‘bëhen copë’/ Humbin jetën katër persona, një tjetër në gjendje të rëndë

6 Qershor 2021, 15:57, Kosova & Bota CNA
Foto-Makinat ‘bëhen copë’/ Humbin jetën katër

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të diel në aksin Ferizaj-Shtime.

Si pasojë katër persona kanë humbur jetën. Rastin e ka konfirmuar Drejtoresha e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Ferizaj, Nadire Ymeri.

Ajo ka treguar se përveç katër viktimave, një grua është në gjendje të rëndë shëndetësore, e cila është dërguar për QKUK.

?Janë katër persona të vdekur në vendin e ngjarjes ndërsa një grua është dërguar e intuarbuar për trajtim në Qendren Klinike Universitare të Kosovës. Dy ekipe nga emergjanca kanë shkuar në vendin e ngjarjes?, tha Ymeri, shkruajnë mediat e Kosovës.

Ndërkaq, nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, kanë njoftuar se aksidenti ka ndodhur rreth orës 15:37, konkretisht në fshatin Koshare të Ferizajt, ku janë të përfshira dy automjete.

Në vendin e ngjarjes janë të gjitha Njësitet e Policisë dhe Prokurori i Shtetit, të cilët po e hetojnë rastin.

Lajmet e fundit nga