LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ligjërisht bjonde” plas bombën/ Binjakët Veshaj u lidhën me Jonidën dhe Borën për famë

3 Qershor 2021, 10:46, Lifestyle CNA

Blogerja Erida Bazha e njohur ndryshe me emrin ?Ligjërisht bjonde? ka folur për raportin në çift, ku femra ishte më materialiste. E ftuar në emisionin Abc e Mëngjesit ajo është shprehur se vitet e fundit ka ndryshuar ky raport.

Sipas saj ky trend ka ndryshuar dhe tani është mashkulli ai që kërkon të lidhet me një femër që është e arrirë në jetën profesionale.

?Vitet e fundit ka filluar të ndryshojë ky raporti, sikur meshkujve ka filluar tu hyjë pak ky lezeti që partnerja të jetë në gjendje më të mirë ekonomike se sa ata. Por siç e thamë materializmi nuk është vetëm te paraja, por mund të jetë edhe te statusi, për shembull femra mund të ketë një status politik apo status social apo professional më të lartë se partneri dhe ai partner e pëlqen këtë gjë. Atëherë ne këta meshkuj pse nuk i quajmë materialista, kur e preferojnë femrën më të arrirë se vetja e tyre?, u shpreh blogerja.

Në këtë rast ajo përfshiu dhe lidhjen e Binjakëve Veshaj me Jonida Maliqin dhe Bora Zemanin.

?Me thënë të drejtën, unë mund të them se çfarë mendoj unë se nuk e di realisht se si lidhja e tyre funksionon. Unë mund të veçoj rastin e këngëtares dhe moderatores që unë i admiroj shumë si femra të forta, për shembull Bora Zemani me Jonida Maliqin. Ato janë femra që janë kanë arritur vetë në karrierë, pa partnerin e tyre dhe ndërkohë i pash të lidhura vitin e kaluara me vëllezërit binjakë. Unë mendoj që ata profesionalisht janë poshtë këtyre femrave dhe këto kanë qenë më lartë. Aq më tepër për realitetin shqiptar dhe të jesh partneri i një vajze që ka një fëmijë me dikë tjetër, për të thënë të vërtetën për meshkujt shqiptar nuk është zgjedhja e tyre e parë kjo gjë dhe mendoj që atyre mund tu ketë pëlqyer statusi i tyre i suksseshëm?, ka thënë ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga