LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Është e frikshme të përballesh vetëm me depresionin”/ Selena Gomez flet për periudhën e e errët të jetës

30 Prill 2021, 09:39, Lifestyle CNA
“Është e frikshme të përballesh vetëm me

Kënëgtarja me famë botërore, Selena Gomez ka qenë shpesh në fokus të mediave rozë për shkak të problemeve të saj me shëndetin mendor. Së fundi këngëtarja ka marrë një hap shumë të rëndësishëm për t?iu ardhur në ndihmë personave që vuajnë nga depresioni nëpërmjet brandit të saj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ao tregon se e ka ndjerë shumë këtë projekt pasi edhe vetë në të kaluarën ka përjetuar një gjendje të tillë.

?Kjo fushatë është shumë afër zemrës sime, për shkak të problemve të mia me shëndetin mendor. Unë e di vetë shumë mirë se sa e frikshme është që të përballesh me ankthin dhe depresionin vetëm në një moshë të re.

Nëse do të kisha mësuar më shumë për shëndetin mendor që në fillim, nëse do të më kishin mësuar në shkollë për kushtet e mia njësoj siç më mësonin për lëndët e tjera, rrugëtimi im do të kishte qenë shumë më ndryshe. Bota duhet ta dijë se shëndeti mendor ka shumë rëndësi.

Është po aq i rëndësishëm sa shëndeti fizik dhe do të doja që të gjithë të ishim të vetdijshëm për këtë gjë, jo vetëm me fjalë por edhe me vepra.

Për të gjithë ata që ndjehen keq, shpresoj që ta dini se nuk jeni vetëm. Mbështetja dhe edukimi për shëndetin mendor më ka ndryshuar jetën dhe mund të ndryshojë edhe të tuajën?, shkruan Selena./ CNA.al

Lajmet e fundit nga