LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta fushatë për LSI-në/ Kryemadhi: Po më prish punë

17 Mars 2021, 20:14, Politikë CNA

Ilir Meta i cili prej më shumë se 2 vitesh ka zhveshur kostumin e presidentit dhe ka nisur fushat për të mbajtur në jetë LSI-në. Veprimet antikushtetuese me kërcënime për gjakderdhje në zjedhjet e 25 prillit është një shenjë se Meta i trembet disfatës në zgjedhjet parlamentare.

I rreshtuar krah partisë së tij në opozitë, Presidenti kërkon rrëzminin me dhune të qeverisë. Bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi që mban statusin e kryetares së LSI-së është munduar ta fshehë mbështetjen e Metës, duke deklaruar se Presidenti si aleat i prish punë.

?Nuk e shikoj si një aleat e shikoj si president që ka përgjegjësinë që Shqipëria të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme pasi 25 prilli është një datë e dekretuar prej tij dhe ka përgjegjësi. Mua personalisht si Monikë më prish punë, jam e bindur që edhe në momente të caktuara edhe kandidatëve të LSI mund t?i krijojë një problem. Nuk flas fare sepse është një debat që nuk ka për të dalë asnjëherë as me humbës dhe as me fitues?,  tha ajo.

 

Lajmet e fundit nga