Connect with Us

3 gënjeshtrat e freskëta të Monës

Politikë

3 gënjeshtrat e freskëta të Monës

Publikuar

-

3 gënjeshtrat e freskëta të Monës

Monika Kryemadhi dje është përpjekur për të disatën herë të sqarojë opinionin publik pse LSI po dilte me lista të ndara me PD dhe të tregonte pse koalicion do jetë vetëm pas zgjedhor.

Si zakonisht Mona tha gënjeshtrat e rradhës, të cilat i kupton çdo demokrat, apo anëtar i LSI.

Së pari, Mona tha se do këtë më shumë përfshirje të shqiptarëve me dy lista. Në fakt ajo që do i ndodhë opozitës do jetë fakti se do djegë më shumë vota. Të gjithë tashmë e dinë pse Mona dhe Luli nuk gjetën gjuhën e një koalicioni të vetëm, PD nuk pranoi më shumë se 12-14 kandidatë të LSI në listat e saj. Kjo bëri që të dalin të ndarë. Pra s’kanë dalë për maksimalizim por për mos gjetje dakortësie

Së dyti, Mona theksoi se Luli dhe ajo fituan në 2011. Gënjeshtër kjo në fakt. Basha humbi me 11 vota dhe më pas ishte Berisha ai të fitoi. Rama kandidonte për herë të 4 dhe skema ishte e qartë, mos harrojmë dhe Hysni Milloshin.

LEXO EDHE:  Aksioni politik / Patozi rrëfen çfarë do të bënte ndryshe nga Lulzim Basha

Gënjeshtra e tretë është harmonizimi i programeve. LSI s’ka asnjë program elektoral, thjesht del e bën ndonjë premtim, programi i vetëm i LSI është emërimi në administratë i disa hajdutëve me çizme, këto janë histori që tashmë dihen që nga viti 2009 e në rast se do ketë haromonizim korrupsioni, këtu pastaj Mona të kap mat./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE