LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Udhëtimet në Angli dhe Skoci/ Nga javën tjetër masa të reja për pasagjerët ndërkombëtarë

8 Janar 2021, 07:53, Kosova & Bota CNA
Udhëtimet në Angli dhe Skoci/ Nga javën tjetër masa të

Anglia dhe Skocia do të vendosin rregulla të reja për të gjithë ata që futen në vendin e tyre.

Sipas BBC, të gjithë udhëtarët ndërkombëtarë do të duhet të kenë një test negativ. Ndërkohë testi nuk duhet jetë më i vjetër se 72 orë. Masat e reja në Angli pritet të hyjnë në fuqi në fillim të javës së ardhshme dhe ?sa më shpejt të jetë e mundur? në Skoci, raporton BBC.

Kjo është një tentativë për të frenuar përhapjen e variantit të ri të COVID-19 që u pikas fillimisht në Britaninë e Madhe./CNA.al

Lajmet e fundit nga