LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"ÇMENDET" Mirel Mërtiri i incineratorëve / Qëllon me armë në Sharrë, pushon punëtorët, POLICIA HESHT

29 Nëntor 2020, 16:13, Politikë CNA

?Famozi Mirel Mërtiri i djegësave të Ramës pushon 20 vetë nga puna?.

Ky është denoncimi i bërë pak minuta më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai shkruan në rrjetet sociale se Mirel Mërtiri ka humbur kontrollin dhe është mbyllur në zyrën e tij. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, ish-kryeministri ngre akuzat se një natë Mërtiri ka qëlluar me armë në Sharrë.

Qytetari dixhital, i cili thotë se është punonjës i Mirel Mërtirit, ngre akuzat se ky i fundit ka pushuar 20 veta nga puna, ndërsa policia po hesht për ngjarjen.

?Zoti Berisha pershendetje! Po ju shkruajme pasi jemi te shqetesuar per punen dhe jeten tone dhe vetem te ju kemi besim pasi ju e keni denoncuar vazhdimisht aferen e incineratoreve dhe mafiozin Mirel Mertiri. Zoti Berisha, mafiozi Mertiri pas denoncimeve ne media duket qe e ka humbur kontrollin.

Mbyllet ne zyren e tij ne Sharre, nuk dime se ca pi aty, por disa here, mbi dy-tre raste ka shtene me arme ne ajer. Ka shkurtuar dhe mbi 20 veta staf. Ne kemi frike zoti Berisha, ai nuk po kontrollon me sjelljen e tij. Duket eshte i kapur si miu ne cark. Ne policine e Tiranes jane bere dhjetra denoncime nga punonjes dhe persona te tjere. Kercenime, shantazhe, borxhe qe Mireli i mbylle me urdher nga lart!?, thuhet në mesazhin e qytetarit dixhital.

Ndërkohë, kujtojmë se ndaj Mirel Mërtirit apo Klodian Mërtirit, janë ngritur një sërë akuzash, duke filluar nga incineratorët, deri te skandali në Zimbabve.

Nga ana tjetër, Mirel Mërtiri ka një të shkuar jo pa bëma dhe gjëma. Personi i shumë akuzuar dhe i dënuar, dikur e ka pasur emrin Klodian Mërtiri./ CNA.al

Kush është Mirel Mërtiri, njeriu i inceneratorëve, ortaku i Ben Blushit, i dënuar nga gjykatat

Lajmet e fundit nga