LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Maskojnë dhe menaxhojnë emocionet e tyre/ Njihuni me shenjat më tolerante të horoskopit

27 Tetor 2020, 13:24, Horoskopi CNA

Peshorja

Ndër shenjat që janë më të afta për të maskuar dhe menaxhuar emocionet e tyre duke provuar se janë shumë të dashur dhe të qetë, ai natyrshëm ka një qëndrim tolerant që pothuajse gjithmonë shfaqet në kontroll total. Ai nuk i pëlqen manifestimet ekstreme emocionale dhe ka një aftësi të lindur për të relaksuar ata përreth tij.

Toleranca e tyre lidhet me mënyrën e arsyetimit të vetë shenjës që në thelb mund të përmblidhet si “e mirë, por jo e marrë”: është e para që siguron mbështetje morale dhe materiale kur e gjykon të nevojshme, por absolutisht nuk i do ata që veprojnë në mënyrën e viktima për të marrë diçka në këmbim. Në të gjitha rastet e tjera është një shenjë thellësisht paqësore.

Bricjapi

Është një shenjë shumë emocionale, por ai ka mësuar të menaxhojë emocionet e tij, kështu që ai shpesh merr përsipër administrimin e atyre të të tjerëve, përgjithësisht për njerëzit që kujdesen më shumë. Ai ka valvulat e veta, por që nuk ua zbulon të tjerëve dhe është një dëgjues i shkëlqyeshëm.

Akrepi

Akrepi duhet të menaxhohet dhe të mos “ngacmohet”: në një mënyrë të ngjashme me atë që përshkruhet në lidhje me Demin, ai nuk toleron strategji që mund ta bëjnë atë të ndihet i manipuluar.

Për ata që me të vërtetë duan, Akrepi shpreh gjithë mbështetjen dhe mirëkuptimin e tyre ndaj atyre që me të vërtetë i respektojnë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga