LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për ditën e sotme

27 Tetor 2020, 09:20, Horoskopi CNA

Dita e sotme ju fton të besoni në një javë që do të jetë veçanërisht e fortë , veçanërisht midis nesër dhe pasnesër falë Hënës në shenjën tuaj të zodiakut. Kjo është një kohë e transformimit të madh për ju . Nga mesi i dhjetorit dhe për tërë vitin e ardhshëm, shumë dash do të gjejnë vendosmëri dhe dëshirë për të bërë diçka dhe do të vendosin dorën e tyre për ato projekte që janë bllokuar në të kaluarën e afërt.

Ju duhet të jeni pak më të vendosur në gjykimet tuaja dhe në nivelin e punës , sepse në këtë periudhë është e nevojshme të përshtateni me rrethanat e reja dhe nuk është e lehtë të mbash gjithçka nën kontroll. Me Merkurin dhe Venusin në krah, po vjen një periudhë force. Ekziston edhe diçka më shumë në nivelin emocional.

Binjakët

Në ditën e sotme, shumë Binjakë mund të ndiejnë energji të ulët ose shumë konfuzion . Nuk është e lehtë të vendosësh gjithçka që po bën në rregull dhe të planifikosh gjëra për të bërë në të ardhmen e afërt. Duket se ka disa ngadalësime .

Gaforrja

Kjo është një kohë e mirë për ju, edhe nëse ndërmjet nesër dhe pasnesër mund të përjetoni një rënie të vogël në psiko-fizike . Tranziti i Venusit ju lejon të rregulloni historitë e dashurisë që kanë kaluar disa momente krize. Në nëntor, shumë çifte do të duhet të flasin qartë .

Në tre ditët e ardhshme do të keni mundësinë të përjetoni diçka të rëndësishme . Në fakt, midis nesër dhe pasnesër, ju do të jeni në gjendje të rikuperoni një qetësi të brendshme . Me Venusin përsëri të favorshëm, nga e enjtja mund të rinisni gjithashtu dashurinë dhe pasionin.

Virgjëresha

Kjo është një kohë e rëndësishme për ju , edhe nëse nga e enjtja Afërdita nuk do të jetë më në shenjën tuaj të zodiakut. Të gjitha dashuritë që kanë lindur në muajin e fundit duhet të jetohen në një mënyrë shumë racionale dhe inteligjente. Kjo periudhë mund të ketë sjellë një revolucion të madh apo të vogël të brendshëm , por ju duhet ta shikoni të ardhmen me optimizëm.

Peshorja

Sot mund të ketë pak trazim në ajër; për më tepër, në pjesën e dytë të kësaj të marte mund të shfaqet një konflikt i vogël. Këshillat e horoskopit të Paolo Fox për ju nuk janë të shkoni kundër askujt dhe të shmangni situata potencialisht kritike.

Akrepi

Falë Hënës në një aspekt të favorshëm mund të fitoni një sfidë të vogël , ndërsa Mërkuri mund t’ju sjellë një intuitë të shkëlqyeshme. Ditët në vijim do të jenë shumë interesante për dashurinë . Midis nëntorit dhe dhjetorit beqarët mund të përjetojnë një emocion të madh.

Shigjetari

Ju jeni nën një presion të vogël dhe ndoshta edhe të hidhur dhe të lodhur nga ngjarjet e fundit. Edhe në nivelin psikofizik ju mund të keni përjetuar disa hutime kohët e fundit. Sot ju fton të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet me njerëzit e tjerë.

Bricjapi

Dita e sotme ju ndihmon të mendoni, ndërsa ndërmjet nesër dhe pasnesër ju mund të ndiheni paksa të zhveshur. Ky qiell është paksa konfliktual dhe i paqartë, kështu që këshilla është që të mos tregoheni shqetësues : shpesh ndodh që të jeni shumë të ngurtë ndaj të tjerëve dhe domosdoshmërisht dëshironi të keni të drejtë.

Këto ditë janë në anën tuaj dhe midis të enjtes dhe të premtes Hëna do të jetë gjithashtu e favorshme. Gjatë kësaj periudhe ju mund të përjetoni një ndryshim të rëndësishëm , dhe e gjithë kjo mund të lindë për ndjesi ose arsye të ndryshme. Mund të ndodhë, për shembull, sepse hasni një falje të re dhe duhet të ndryshoni mënyrën e tij të të menduarit, ose sepse për arsye personale ose fizike jeni të detyruar të hiqni dorë nga diçka në favor të të tjerëve. Shumë gjëra do të ndryshojnë në vitin e ardhshëm.

Peshqit

Ju do të jeni shumë intuitivë sot . Për më tepër, Hëna tranzitore dhe Mërkuri i favorshëm do t’ju japë emocione shtesë dhe shumë kurajë për t’u përballur ditët e ardhshme. Nga e enjtja nuk do ta keni më Venusin përballë dhe kjo ju fton të dashuroni me një entuziazëm më të madh./ CNA.al

Lajmet e fundit nga