Connect with Us

Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Zbardhen të tjera detaje, çfarë deklaruan autorët

Kronika

Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Zbardhen të tjera detaje, çfarë deklaruan autorët

Publikuar

-

Kazani zien në mbrojtje të krimit

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me atentatin e mbetur në tentativë ndaj biznesmenit Andon Dhima, mbrëmjen e 15 tetorit në Tiranë.

Sipas Abc News katër të arrestuarit për vrasjen e mbetur në tentativë të biznesmenit Andon Dhima nuk e kanë pranuar përfshirjen në ngjarje edhe pse prokuroria e ka të dokumentuar me prova filmike.

Nga ana tjetër, sipas burimeve nga grupi hetimor janë me dhjetra orë pamje të kamerva të sigurisë që janë sekuestruar dhe nga kqyrja e të cilave do të përcaktohet edhe roli që ka pasur secili nga të arrestuarit.

Po ashtu kujtojmë këtu se disa ditë më parë, gazetari Artan Hoxha nga studio e Abcneës, u shpreh se biznesmeni Dhima, në deklaratën e tij ka theksuar se I vetmi person me të cilin ka pasur konflikt është Ben Blushi.

Kujtojmë këtu se biznesmeni A.DH. prej disa muaj është në një konflikt të hapur me ish-politikanin dhe drejtorin e Top Channel, Ben Blushi.

Një letër e gjatë drejtuar ambasadës së SHBA-ve ka zbuluar prona të përfituara nga Blushi dhe familjarët e tij, disa prej tyre shitur me vlera qesharake. Gjithashtu Ben Blushi, është akuzuar se nuk ka paguar mbi 50 mijë euro karburant, por dhe ka marrë 100 mijë euro në emër të vëllait të tij, pa folur për pjesë pasurie miliona dollarë të një pallati ndërtuar në kryeqytet i cili është vendosur në emër të ish-vjehrit të Ben Blushit./CNA.al

Kallëzimi nga biznesmeni Andon Dhima/ Prokuroria nis hetimet për Ben Blushin

Denoncoi Ben Blushin/ Policia njoftim zyrtar për atentatin e dështuar ndaj biznesmenit, kush janë të arrestuarit

Sulmi me armë ndaj biznesmenit/ Artan Hoxha plas “bombën” për Ben Blushin

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasja e të riut në Bulqizë/ Policia jep detaje: Dyshohet se u qëllua aksidentalisht nga shoku i tij

Publikuar

-

Nga

Shoqërohet me forcë nga policia avokati Gjergj Neli/ Bashkëshortja: Efektivët e dhunuan

Policia ka dhënë detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në qytetin e Bulqizës, ku ka humbur jetën një 22-vjeçar.

Sipas policisë, 22-vjeçari është qëlluar aksidentalisht nga shoku i tij me të cilin ishin së bashku për gjah.

“Dyshohet se e plagosi me armë gjahu aksidentalisht shokun e tij, i cili humbi jetën, shoqërohet në Polici 27-vjeçari.
Rreth orës 23:30 të mbrëmjes së djeshme, në një kodër të fshatit Fushë Bulqizë, shtetasi K. K., së bashku me shtetasin E. B., në rrugën Fushë Bulqizë – Kodër Dane, dyshohet se kanë qenë duke gjuajtur me armë gjahu çifte. Dyshohet se nga pakujdesia shtetasi K. K. ka plagosur shokun e vet, shtetasin E. B., 22 vjeç, i cili ka humbur jetën rrugës për në spitalin e Tiranës.

Menjëherë pas njoftimit të marrë u ngrit grupi hetimor për zbardhjen e ngjarjes. Falë veprimeve të para hetimore, nën drejtimin e Prokurorisë, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale arma e gjahut, një elektrik dore, motomjeti me të cilin këta shtetas kishin shkuar për gjueti dhe sende të tjera të vlefshme që do t’i shërbejnë zbardhjes së ngjarjes.
Shërbimet e Policisë kanë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Bulqizë, shtetasin K. K., 27 vjeç, për veprime të mëtejshme hetimore. Nën drejtimin e Prokurorisë, strukturat hetimore të Drejtorisë vendore të Policisë Dibër vijojnë punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes“, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Bulqizë/ Vritet me armë zjarri 23 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Bulqiza, ku një person ka mbetur i vrarë.

Dyshohet se  23 vjeçari me iniciale E.B., është vrarë aksidentalisht me armë zjarri nga shoku i tij. Ai është dërguar  i pajetë në spitalin e Bulqizës rreth orës 03:30.

Priten të mësohen më shumë detaje lidhur me ngjarjen e rëndë, mbi shkaqet dhe motivet.

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Digjet makina e shefit të paraburgimit në Vlorë/ Automjeti shkrumbohet totalisht

Publikuar

-

Nga

Digjet makina e shefit të paraburgimit në Vlorë/ Automjeti shkrumbohet totalisht

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, dy persona ende të paidentifikuar dyshohet se i kanë vënë zjarrin një makine në lagjen ‘Hajrro Cakerri’.

Raportohet se mjeti i djegur është në pronësi të Feim Alisinanit, shefi i policisë pranë institucionit të paraburgimit Vlorë. Autorët e ngjarjes kanë thyer xhamin e shoferit dhe kanë hedhur benzinë në mjetin me tagrë AA 091 NB.

“Më datë 27.11.2020, rreth orës 01:00, në lagjen “Hajro Çakërri”, Vlorë, ka rënë zjarr dhe është djegur plotësisht automjeti i markës “Nissan”, në pronësi të shtetasit F. S. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA..al

LEXO TE PLOTE