LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bardhi sfidon socialistët/ “Jap dorëheqjen nëse ekziston inceneratori i Tiranës”

19 Tetor 2020, 20:47, Politikë CNA

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi deklaroi se është i gatshëm të japë dorëheqjen nga posti i tij nëse ekziston inceneratori i Tiranës.

?Nuk ekzistojnë inceneratorët çfarë shërbimi thua. Unë jap dorëheqjen nesër nëse ekziston inceneratori i Tiranës. Inceneratori i Tiranës nuk ekziston dhe as i Fierit.

Bashkia  e Tiranës jep para për depozitimin e mbetjeve në landfilld dhe jep para për djegien e mbetjeve në incenerator. Në inceneratorin e Tiranës nuk është vendosur një tullë.?, tha Bardhi në ?Opinion?./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga