Connect with Us

Liridon Latifi mund të kthehet në Shqipëri, problem mbetet vetëm paga

Sport

Liridon Latifi mund të kthehet në Shqipëri, problem mbetet vetëm paga

Publikuar

-

Liridon Latifi është një emër që mund të kthehet në Shqipëri dhe të pasurojë elitën e futbollit tonë. Lojtari që dha aq shumë te Skënderbeu me nivelin e treguar në fushën e lojës, duke luajtur edhe në grupet e “Europa League”, bëri kalimin e parë jashtë Shqipërisë te Puskas Akademi.

Skuadra hungareze nuk rezultoi “toka e premtuar” për Latifin. Pas kësaj aventure do të niste një e re në Moldavi teksa u kaloi te Sherif Tiraspol. Por edhe në këtë skuadër sulmuesi shqiptar nuk po arrin që të lërë gjurmë. Madje në dy takimet e fundit nuk është grumbulluar me skuadrën.

Mesohet se Liridon Latifi ka marrë një ofertë nga një klub i madh në Shqipëri, ndërsa klubi që i zotëron kartonin e pëlqen idenë për një kalim të tillë, duke ditur shpërthimin që merr sulmuesi në Superiore. Problemi i vetëm mbetet pagesa pasi Latifi fiton rreth 25 mijë euro dhe oferta nga Shqipëria nuk i përgjigjet deri në këtë pikë, duke kërkuar nga ekipi që e zotëron të mbyll gjysmën e rrogës.

Marrëveshja ka ngecur në këtë pikë pasi nuk dëshirojnë ta bëjnë një gjë të tillë pas krizës së kaluar në aspektin financiar, për të paguar lojtarin do t’i shërbejë për disa kohë një ekipi tjetër. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Uzuni nuk ndalet, realizon dopietë me Ferencvaroshin

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni vazhdon formën e mirë te skuadra e Ferencvaroshit.

26-vjeçari ka realizuar dy herë me 11-metërsh në sfidën ndaj Tokol për fazën e 1/16-ve të Kupës së Hungarisë. Fillimisht beratasi u tregua i saktë nga penalltia në minutën e 14-të, ndërsa 4 minuta më vonë mposhti sërish portierin po nga pika e 11-metërshit.Ndërkohë gjatë një momenti të lojës, Uzuni ka tentuar të realizojë një supergol me roveshatë, por protieri vendas ka reaguar në kohë duke i pritur gjuajtjen sulmuesit kuqezi.

Një shpërthim nga ana e 26-vjeçarit i cili kishte 6 ndeshje pa shënuar gol, përfshirë këtu dhe dy sfidat me Kombëtaren në sfidat ndaj Hungarisë dhe Polonisë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Sjellja e Kumbullës zbuti Mourinhon, ja pse portugezi e fali shqiptarin

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla nuk po kalon një moment të mirë te Roma nisur dhe nga sjelljet e ashpra të Murinjos për të ndëshkuar sipas tij ‘’futbollistët fajtor’’ për disfatën në Norvegji.

Por të gjithë u surprizuan ditën e djeshme kur emri i Marash Kumbullës ishte në listën e lojtarëve të grumbulluar për sfidën që Roma do të luajë ndaj Kaljarit mbrëmjen e sotme. Në Itali kanë analizuar situatën dhe janë dy arsyet që Murinjo ka vendosur të thërrasë Kumbullën dhe jo 4 lojtarët e tjetër të dënuar.E para është se Murinjo nuk kishte asnjë qendër mbrojtës në dispozicion. Smalling është i dëmtuar, ndërsa Mancini dhe Ibanez u dëmtuan në sfidën ndaj Napolit. Arsyeja e dytë është gjesti që Kumbulla bëri menjëherë pas disfatës turpëruese.

Mbrojtësi i Kombëtares kërkoi falje publike me anë të një postimi në rrjetet sociale duke fituar respektin e tifozëve të Romës, por dhe duke i ndryshuar mendjen Murinjos. Mbrojtësi shqiptar ka një arsye shumë të fortë tani për tu kthyer edhe më i fortë, duke bërë paraqitje si ato me Kombëtaren.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Gjest i madh nga Armando Broja, i dhuron fanellën tifozit shqiptar

Publikuar

-

Nga

Emri i Armando Brojës është ndër më të lakuarit në Premier Ligës për momentin edhe pse kampionat anglez cilësohet si më i miri në botë. Pas shkëlqeu me Shqipërinë duke i dhënë dy here fitoren kuqezinjve në dy sfida ndaj Hungarisë, 20-vjeçari po kalon momentin më të mirë te skuadra e Sauthemptonit. Broja shënoi dy javë m parë në fitoren ndaj Lidsit, por sulmuesi u bë sërish protagonist këtë fundjavë duke shënuar në barazimin 2-2 me rivalët e Bërnlejt.Pas ndeshjes, Broja ka bërë një gjest të madh duke i dhuruar fanellën një tifozi që ishte me flamur shqiptar në dorë. 20-vjeçari po rritet shumë dhe pritet që me aftësitë e tij të lërë gjurmë në kampionatin më të fortë në botë duke bërë krenar të gjithë shqiptarët.

LEXO TE PLOTE