Connect with Us

Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar

Politikë

Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar

Publikuar

-

Rama ia pret shkurt ndërkombëtarëve/ Na takon ne të vendosim, nuk më vjen mirë kur dëgjoj…

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku e cilëson rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier, një histori vjedhje, në kurriz të qytetarëve shqiptarë.

Në një postim në rrjetet sociale, Tabaku shkruan se rruga Milot-Fier, është koncesion me fitues të paracaktuar.

“Rruga 1.2 miliardë euro, Milot-Fier, e gjatë 115 km, ku 62 km janë të përfunduara, është koncesion me fitues të paracaktuar. Ajo është kompania greke GEK Terna. Gjithçka tjetër është gënjeshtër për të mbuluar hajdutin, siç ka ndodhur kēto 7 vjet me çdo projekt PPP, të ideuar dhe zbatuar nga Rama. Një tjetër histori vjedhje me një barrë në kurrizin e shqiptarëve të varfëruar që do të paguhet për 35 vjet me radhë si PPP. Fakte të reja pse fituesi është paracaktuar.”-shkruan Tabaku./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Në një listë të përbashkët me Patozin?/ Topalli: Kemi rënë dakord që…

Publikuar

-

Nga

Në një listë të përbashkët me Patozin?/ Topalli: Kemi rënë dakord që…

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, ka folur mbrëmjen e sotme për bashkëpunimin politik me Bindjen Demokratike të Astrit Patozit.

Topalli u pyet në emisionin “Log” nëse do të shkojë me një listë të përbashkët me Bindjen Demokratike dhe ajo tregoi se listat po përpunohen me dëshirën që të jenë bashkë.

Këto parti janë krijuar për situatën në të cilën ndodhet vendi. Vetë emri i fjalës nënkupton për sjelljen e ndryshimit. Në kohë krizash ka gjithmonë një opurtunitet dhe në këtë fazë mund të dalë një krizë shumëplanëshe që e ka çuar vendin tonë në një udhëkryq ku asnjë prej nesh nuk e di dhe nuk jemi të sigurtë se çfarë do të ndodhë nesër.

Në politikë ka një mbizotërim dhe ai është qëndrimi i përbashkët, ne kemi rënë dakord që të dalim në një listë. Kemi një gjë të qartë që po përballemi me një situatë të deformuar kemi një qeveri që duhet të ishte shkatërruar prej kohësh dhe për shkak të kësaj qeverisje vendi jonë është boshatisur dhe kjo është drama më e madhe. Unë besoj se betejën kryesore do e bëjmë në Tiranë dhe pse nuk përjashtohen dhe qytetet e tjera”, theksoi ish-kryeparlamentarja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha i besoi qarkun e Lezhës/ Mark Marku sqaron befasinë: Ka të bëjë me karakterin tim

Publikuar

-

Nga

Basha i besoi qarkun e Lezhës/ Mark Marku sqaron befasinë: Ka të bëjë me karakterin tim

Ish-deputeti dhe pedagogu i njohur Mark Marku është zgjedhur sot zyrtarisht si drejtuesi politik i PD-së për qarkun e Lezhës.

Rikthimi i Mark Markut, i cili në fakt nuk është një beafasi po riciklim, u komtuar jo pak në media.

Vetë Marku në ‘Real Story’ deklaroi se këto reagime ishin të pritshme për dy arsye.

Së pari sipas tij, sepse e kishte deklaruar zyrtarisht se nuk do merrej më me politikë, dhe e dyta, për shkak të tipit të tij.

Befasi, sepse e kam deklaruar se nuk do merrem më me poltikë dhe do i përkushtohem profesionit tim. Dhe e dyta mendoj për shkak të natyrës time. Mirë apo keq, unë nuk pajtohem me gjëra dhe hesht.

Prandaj është krijuar dhe kjo surprizë.

E kam deklaruar se nuk kam ndonjë interest ë karrierës poltike, aq për imazh, dhe as për ndonjë përfitim.

Kam pas oferta të vazhdueshme prej vitesh, por kam qenë shumë i vendosur të mos përfshihem. Sot e kam marë këtë vendim pa asnjë hezitim.

Nuk mund ta shes këtë sikur po bëj ndonjë sakrificë të madhe, por sepse jam i bindur se në këtë moment duhet të ndryshohet qeverisja”, tha ai./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Jam i detyruar të bashkëpunoj me Topallin”/ Patozi: Duhet të rrëzojmë tre dinozaurët

Publikuar

-

Nga

“Jam i detyruar të bashkëpunoj me Topallin”/ Patozi: Duhet të rrëzojmë tre dinozaurët

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, është pyetur mbrëmjen e sotme nëse ka lidhur një koalicion me Lëvizjen për Ndryshim të Jozefina Topallit.

Topalli tha se ata janë bashkë, por theksoi se ende nuk kanë përfunduar një marrëveshje mes tyre. Ai tregoi në emisionin “Log” se ai dhe Topalli janë të detyruar të bashkëpunojnë për të rrëzuar treshen politike.

Konkrete është se ne jemi në një linjë. Sipas meje, ne jemi të dënuar që të bashkëpunojmë, e cila është kauza që na bashkon.

Ne duhet të shfrytëzojmë edhe avantazhet që mund të japë kandidimi, pra bashkimi i forcave, ndryshe nuk mund të rrëzojmë tre dinozaurët”, deklaroi Patozi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE